Z życia parafii
Żywiec - Zabłocie
Ponad 80 kapłanów uczestniczyło w tegorocznych III Międzynarodowych Mistrzostwach Tenisowych Księży. Całość zmagań odbyła się na kortach ośrodka „Park Tenis Żywiec 1918”. Podczas turnieju kapłani sprawowali również Mszę Świętą w naszym kościele parafialnym pod przewodnictwem Ks. Kard. Kazimierza Nycza. W zdrowym ciele zdrowy duch! Tegoroczni zawodnicy dali nam przykład do nie tylko fizycznej ale również duchowej aktywności.
Po raz kolejny wierni z naszej parafii wraz z kapłanami wyruszyli autokarami do Częstochowy na przywitanie pieszej pielgrzymi. Po drodze odwiedzili sankturia w Leśniowie, Gidlach i Śwętej Annie. Niech Maryja wyprasza nam wszelkie potrzebne łaski!
Jak co roku dn. 26 sierpnia przeżywaliśmy w naszej parafii odpust ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej. Sumie odpustowej o godz. 12:00 przewodniczył Ksiądz Infułat Władysław Fidelus. Homilię wygłosił Ksiądz Kamil Kuchejda. Serdecznie dziękujemy wszystkich naszych parafianom , oraz gościom za wspólną odpustową modlitwę oraz udział w uroczystej Eucharystii. Niech Maryja wyprasza nam wszelkie potrzebne łaski!
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Procesja Bożego Ciała to manifestacja wiary w realną obecność Jezusa Chrystusa w sakramencie eucharystii. Tegorocznej uroczystości przewodniczył Ks. dr Marek Studenski, wikariusz generalny naszej diecezji. W uroczystej procesji z kościoła św. Floriana do kontrkatedry pw. Najświętszej Maryi Panny licznie uczestniczyli wierni obu parafii. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tegorocznej procesji.
Serdecznie zapraszamy na 6 edycję Floriańskich Wieczorów Muzycznych. Poniżej zamieszczone zaostało wideo zaproszenie oraz plakat zawierający informację o poszczególnych koncertach.

Nasza wspólnota parafialna 4 maja 2018 r. przeżywała doroczny odpust ku czci jej patrona św. Floriana. Podczas Mszy o godzinie 9.00, którą przewodniczył Ks. Proboszcz Państwowa Straż Pożarna świętowała swoje 50-lecie. Sumie odpustowej o godzinie 18.00 przewodniczył Ks. dr Marek Studenski. Sumista w kazaniu podjął próbę ukazania charyzmatów jakie posiada nasza parafia. Ks. Marek odwoływał się do bogatej historii i związaną z nią postacią Ks. Prałata Stanisława Słonki. Sumę odpustową koncelebrowali m. in. Ks. infułat Władysław Fodelus i Ks. prałat Józef Jania. Niech Święty Florian przemienia nasze życie w nieustanne dziękczynienie za naszą parafię i wspólnotę.