Z życia parafii
Żywiec - Zabłocie
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Procesja Bożego Ciała to manifestacja wiary w realną obecność Jezusa Chrystusa w sakramencie eucharystii. Tegorocznej uroczystości przewodniczył Ks. dr Marek Studenski, wikariusz generalny naszej diecezji. W uroczystej procesji z kościoła św. Floriana do kontrkatedry pw. Najświętszej Maryi Panny licznie uczestniczyli wierni obu parafii. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tegorocznej procesji.
Serdecznie zapraszamy na 6 edycję Floriańskich Wieczorów Muzycznych. Poniżej zamieszczone zaostało wideo zaproszenie oraz plakat zawierający informację o poszczególnych koncertach.

Nasza wspólnota parafialna 4 maja 2018 r. przeżywała doroczny odpust ku czci jej patrona św. Floriana. Podczas Mszy o godzinie 9.00, którą przewodniczył Ks. Proboszcz Państwowa Straż Pożarna świętowała swoje 50-lecie. Sumie odpustowej o godzinie 18.00 przewodniczył Ks. dr Marek Studenski. Sumista w kazaniu podjął próbę ukazania charyzmatów jakie posiada nasza parafia. Ks. Marek odwoływał się do bogatej historii i związaną z nią postacią Ks. Prałata Stanisława Słonki. Sumę odpustową koncelebrowali m. in. Ks. infułat Władysław Fodelus i Ks. prałat Józef Jania. Niech Święty Florian przemienia nasze życie w nieustanne dziękczynienie za naszą parafię i wspólnotę.
13 stycznia 2008 roku zakończyła się w naszej parafii peregrynacja Jasnogórskiego obrazu. Przez czterysta dni kopie obrazu nawiedzały domowe wspólnoty. Dziesięć lat od tego wydarzenia, w dniach 15-22 kwietnia, w naszej parafii przeżywane były misje święte, które prowadził O. Marcin Ciechanowski, paulin z Jasnej Góry. Dziękujemy Ojcu Marcinowi za to, że jego słowo było żywym i autentycznym świadectwem miłości Boga.
DRODZY PARAFIANIE

   
Serdecznie zapraszam WSZYSTKICH PARAFIAN do udziału w Misjach Świętych, które poprowadzi o. Marcin Ciechanowski, paulin z Jasnej Góry. Będą to dziewiąte misje w parafii z okazji 70-tej rocznicy erygowania Parafii p.w. Św. Floriana w Żywcu.
    W intencji Misji modlić się będą na Jasnej Górze Siostry Karmelitanki i Małe Siostry Jezusa. Ponadto Siostry Salwatorianki w Goczałkowicach i w Żywcu. Módlmy się za siebie również w swoich rodzinach. Proszę też o modlitwę chorych i zachęcam do skorzystania z posługi sakramentalnej w Waszych domach. Do udziału w tych wielkich wydarzeniach zapraszają

                                                              
                                                                   Ks. Prałat Stanisław Kozieł, proboszcz oraz Duszpasterze


 
DRODZY BRACIA I SIOSTRY

     Kiedy byłem młody, często odwiedzałem mego Ojca Chrzestnego z żoną i dwie moje siostry cioteczne. Najczęściej zastawałem w pokoju młodszej siostry duży bałagan i nikt nie znajdował żadnych argumentów zdolnych przekonać młodą dziewczynę, by zadbała o porządek. I oto pewnego razu wchodzę i zastaję zdumiewający ład. Wszystko na swoim miejscu, czyściutko, miło. Pytam, na kogo czekają. Tata tajemniczo się uśmiecha i powiada: „Justynka się zakochała i odkąd do domu przychodzi jej chłopiec, wstaje wcześnie rano i robi porządki". Dla niego stać ją było i na wysiłek, i na rezygnację z długiego snu. Miłość dokonała w jej życiu nawrócenia. Przemieniła świat bałaganu, brudu, nieładu w miły, uporządkowany, piękny dom.

     Człowiek najczęściej żyje w bałaganie, jeśli nie żyje dla kogoś. Trudno dla siebie samego podejmować trud upiększania swego świata, trudno w tym celu zmobilizować swe siły. A nawet jeśli się zdarzy, że ktoś dla siebie samego usiłuje idealnie poukładać swój świat, staje się on zimny, lodowaty.

     Tysiące ludzi pragną się nawrócić, dostrzegają małość swego świata, potrzebę jego przemienienia i upiększenia, ale nie mają dla kogo tego uczynić. Stąd też nie posiadają dość siły, by tej zmiany dokonać. Nawrócenie dokonuje się w momencie odnalezienia Boga, dla którego warto zmobilizować siły, by być zakochać się w Nim i posprzątać i poukładać swoje życie.

     Jeśli tak zrobisz, to obiecuję Tobie, że Twe, serce wypełni dobroć i rozleje się na Ciebie, i na całe Twe otoczenie. Nawrócenie zaczyna się odkryciem prawdy, że moje życie ma sens jedynie wówczas, gdy na KOGOŚ czekam, gdy dla KOGOŚ żyję, gdy jestem KOMUŚ potrzebny.

                                                                    O. Marcin Ciechanowski, paulin

 

Chrystus Zmartwychwstały zaprasza nas, byśmy się przyoblekli w zwycięską miłość, dzięki której mamy otwarty dostęp do Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi i siostrami...