Z życia parafii
Żywiec - Zabłocie
W sobotę 6 października nasza Wspólnota Parafialna przeżywała procesję różańcową. Był to szczególny czas modlitwy i świadectwo miłości jaką żywimy do Maryi. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Ponad 80 kapłanów uczestniczyło w tegorocznych III Międzynarodowych Mistrzostwach Tenisowych Księży. Całość zmagań odbyła się na kortach ośrodka „Park Tenis Żywiec 1918”. Podczas turnieju kapłani sprawowali również Mszę Świętą w naszym kościele parafialnym pod przewodnictwem Ks. Kard. Kazimierza Nycza. W zdrowym ciele zdrowy duch! Tegoroczni zawodnicy dali nam przykład do nie tylko fizycznej ale również duchowej aktywności.
Po raz kolejny wierni z naszej parafii wraz z kapłanami wyruszyli autokarami do Częstochowy na przywitanie pieszej pielgrzymi. Po drodze odwiedzili sankturia w Leśniowie, Gidlach i Śwętej Annie. Niech Maryja wyprasza nam wszelkie potrzebne łaski!
Jak co roku dn. 26 sierpnia przeżywaliśmy w naszej parafii odpust ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej. Sumie odpustowej o godz. 12:00 przewodniczył Ksiądz Infułat Władysław Fidelus. Homilię wygłosił Ksiądz Kamil Kuchejda. Serdecznie dziękujemy wszystkich naszych parafianom , oraz gościom za wspólną odpustową modlitwę oraz udział w uroczystej Eucharystii. Niech Maryja wyprasza nam wszelkie potrzebne łaski!
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Procesja Bożego Ciała to manifestacja wiary w realną obecność Jezusa Chrystusa w sakramencie eucharystii. Tegorocznej uroczystości przewodniczył Ks. dr Marek Studenski, wikariusz generalny naszej diecezji. W uroczystej procesji z kościoła św. Floriana do kontrkatedry pw. Najświętszej Maryi Panny licznie uczestniczyli wierni obu parafii. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tegorocznej procesji.