Ogłoszenia duszpasterskie
Żywiec - Zabłocie
11 LISTOPADA 2018: 32. NIEDZIELA ZWYKŁA.

1.    W 100-lecie odzyskania niepodległości módlmy się: Wszechmogący, wieczny Boże, wzbudź w nas szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej matce, Ojczyźnie naszej.    

2.    W poniedziałek, 12 listopada, wspominamy w liturgii Św. Jozafata, biskupa i męczennika. W Miejskim Centrum Kultury godz. 16.00 odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu Jana Kowalczyka.

3.    We wtorek, 13 listopada, wspominamy Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

4.    W czwartek, 15 listopada, zapraszamy uczniów klas VII na Mszę wieczorną z konferencją. Spotkanie dotyczy uczniów z naszej parafii uczęszczających także do innych szkół. Modlić się będziemy również z członkami Hospicjum Św. Faustyny.

5.    Burmistrz Miasta Żywca i Dyrekcja Zakładu Górniczego „Brzeszcze” zapraszają do uczczenia 40. rocznicy katastrofy autobusowej w Wilczym Jarze. W czwartek 15 listopada o godz. 10.00 odprawiona zostanie Msza święta w Żywcu Oczkowie, po której odbędzie się spotkanie przy tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy w Wilczym Jarze.

6.    W piątek, 16 listopada, czcimy NMP Ostrobramską. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Ariel, wikariusz naszej parafii. Msza wieczorna w intencji Solenizanta.
 
7.    Nowo bierzmowanym i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w przygotowaniu do uroczystości oraz za dar ołtarza w postaci pięciu białych ornatów.

8.    W Żywcu otwarta została wystawa „Prymas Tysiąclecia na stulecie niepodległości”. Wystawę można oglądać w nowopowstałym budynku Szkoły im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy Al. Legionów 47 naprzeciwko MCK-u przez całą dzisiejszą niedzielę oraz w ciągu najbliższego tygodnia od godz. 15.00.