Ogłoszenia duszpasterskie
Żywiec - Zabłocie
4 CZERWCA 2023: UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.

1.    W kaplicy na cmentarzu odprawiona zostanie dziś o godz. 16.00 Msza święta za zmarłych.

2.    Przez cały miesiąc czerwiec odmawiamy Litanię do N. Serca P. Jezusa po Mszy świętej wieczornej.

3.    We wtorek, po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne Służebnicy Ducha.

4.    W środę, 7 czerwca, wspominamy bł. Michała Tomaszka, kapłana i męczennika pochodzącego z Łękawicy,

5.    W czwartek, 8 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja Bożego Ciała rozpocznie się w Konkatedrze po Mszy świętej o godz. 10.00 i zakończy się w naszym kościele. O przygotowanie dwóch ołtarzy prosimy Oazę Rodzin i Hospicjum Św. Faustyny. Prosimy też o udekorowanie domów na trasie procesji. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian, Miejską Orkiestrę Dętą, Asystę Żywiecką, Panie z feretronami, dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatków. Msze święte w naszym kościele o godz. 6.00, 7.30, i 9.00,  po procesji ok. 12.00 i wieczorem o 18.00. Nie będzie Mszy o 10.30.

6.    Od piątku odprawiać będziemy procesję eucharystyczną wokół kościoła parafialnego po Mszy wieczornej przez całą oktawę Bożego Ciała. Na piątek, 9 czerwca, Ksiądz Biskup Roman Pindel udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7.    W sobotę o godz. 17.30 odmówimy Koronkę do Siedmiu Boleści NMP.

8.    W niedzielę, 11 czerwca, odbędzie się V Marsz dla Życia i Rodziny w Żywcu. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 12.30 w Konkatedrze, przemarsz ulicami Miasta i festyn na Żywieckim Rynku.