Hasło EDK 2018: DROGA (pięknego) ŻYCIA

Ekstremalna Droga Krzyżowa dla wielu stała się pomysłem na życie. Sposobem na twórczą pracę nad sobą. Drogą wyjścia ze starego życia i początkiem nowego. Wchodząc dzisiaj na tę drogę, obiecaj sobie przemianę. Nie myśl o tym, że ma być szybko. Albo niezbyt trudno. Albo, że trzeba. Wyjdź z miejsca, które znasz, do miejsca, które dopiero odkryjesz. Od siebie, którego znasz, do siebie odmienionego. Nie trać czasu. Wyjdź, aby znaleźć lepszy czas. Szukaj lepszego siebie. Ks. Jacek (Wiosna) Stryczek

EDK: 23 marca 2018

Rejon EDK Żywiec, województwo śląskie

Parafia Św. Floriana Żywiec-Zabłocie
ul. Browarna 3, 34-300 Żywiec

Koordynator
: Grzegorz Śleziak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 609-852-050

Msza św. w kościele Św. Floriana 23 marca 2018 godz. 18.00

Zapisy do 21 marca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (strona główna EDK: www.edk.org.pl)

Pakiety będą przygotowane do odbioru 23 marca w godz. 17-17.50 oraz po Mszy świętej na rozpoczęcie EDK.

Trasy w tym rejonie:

1. trasa św. Floriana - 51 km
2. trasa św. Stanisława - 38 km
3. trasa bł. o. Michała - 41 km
4. trasa św. s. Faustyny - 25 km
5. trasa św. Pawła - 26 km

Opis tras:

1. Żywiec-Zabłocie, Wieprz, Brzuśnik, Magura, Skała, Słowianka, Żabnica, Hala Boracza, Hala Redykalna, Hala Lipowska, Hala Rysianka, Romanka, Sopotnia Mała, przeł. U Poloka, Trzebinia, Żywiec-Sporysz, Żywiec-Rynek, Żywiec-Zabłocie.Trasa dla osób z dobrą/bardzo dobrą kondycją fizyczną. Trasa w większości w terenie górskim po znakowanych szlakach PTTK. 14 km powyżej 1000 m.n.p.m.  Możliwy śnieg, błoto. Na odcinku od stacji XII do XIII szlak słabo oznaczony (możliwość pobłądzenia).

2. Żywiec-Zabłocie, Żywiec-Rynek, Kocurów, Moszczanica, Rychwałd, Rychwałdek, Ostry Groń, Pewel Ślemieńska, Czeretnik, Janikowa Grapa, Jeleśnia, Kiełbasów, Pewel Mała, Żywiec-Sporysz, Żywiec-Zabłocie. Na trasie możliwy śnieg, błoto, ok 500 m na przełaj przez las za znakami odblaskowymi.

3. Żywiec-Zabłocie, Moszczanica, Rychwałd, Łękawica, Okrajnik, Gilowice, Ślemień, Jasna Górka, Pewel Ślemieńska, Pewel Mała, Rychwałdek, Łyska, Żywiec-Sporysz, Żywiec-Zabłocie. Na trasie odcinki po słabo widocznych ścieżkach, strome podejścia i zejścia.

4. Żywiec-Zabłocie, Leśna, Lipowa, Twardorzeczka, Radziechowy, Matyska, Przybędza, Radziechowy, Wieprz, Żywiec-Zabłocie. Trasa na wzór.

5. Żywiec-Zabłocie - Żywiec-Sporysz - Świnna - Przyłęków Sanktuarium MBWW - Jastrzębica - Wieprz - Żywiec-Zabłocie. Trasa na wzór. Błoto, strome podejścia, marsz przez pola.