Ogłoszenia duszpasterskie
Żywiec - Zabłocie
20 MAJA 2018: UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.
    
1.    Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w przygotowaniu naszego kościoła do uroczystości. Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych od dzisiaj codziennie o godz. 17.30.

2.    W poniedziałek, w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Zachęcamy do udziału we Mszy świętej; będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

3.    We wtorek, 22 maja, rozpocznie się XXIV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Żywcu pod hasłem „Wszystko zaś to pochodzi od Boga: Prawda, Piękno i Dobro”. W konkatedrze odprawiona zostanie uroczysta Msza święta o godz. 18.00 z okazji 23. rocznicy Wizyty Jana Pawła II. Prosimy o zapoznanie się z programem Tygodnia umieszczonym w gablocie oraz na stoliku pod chórem i zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach.

4.    W naszym kościele we wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Wspólnoty Służebnica Ducha z konferencją „Maryja, Matka Ewangelizacji”.

5.    W czwartek, 24 maja, czcimy NMP Wspomożycielkę Wiernych.  W Sanktuarium Maryjnym w Przyłękowie odbędzie się czuwanie modlitewne o godz. 18.00

6.    W piątek, 25 maja, o godz. 11.00 wyjeżdżamy na Regionalny Dzień Skupienia ADŚ do Hałcnowa. Można się jeszcze zapisać.

7.    W sobotę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. W tym dniu imieniny obchodzi Ks. Filip, wikariusz naszej parafii. Msza święta w intencji Solenizanta o godz. 18.00.

8.    W Katedrze Św. Mikołaja w Bielsku-Białej w sobotę o godz. 10.00 Ksiądz Biskup Ordynariusz udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu.

9.    Państwowa Straż Pożarna obchodzi jubileusz 50-lecia zawodowego pożarnictwa na Żywiecczyźnie. Uroczystość rozpocznie się Mszą świętą w sobotę o godz. 13.00 w Amfiteatrze Pod Grojcem. Zachęcamy parafian do uczestnictwa w jubileuszu.

10.    W niedzielę, 27 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres Komunii wielkanocnej. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy VI Floriańskie Wieczory Muzyczne w naszym kościele. O godz. 19.00 odbędzie się koncert organowy, podczas którego artyści grać będą na harfie i organach.

11.    Przygotowujemy się do procesji Bożego Ciała w dniu 31 maja. W tym roku procesja rozpocznie się w naszym kościele i zakończy się w Konkatedrze.

12.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wsparcie remontu ogrodzenia naszego kościoła.