Ogłoszenia duszpasterskie
Żywiec - Zabłocie
18 LUTEGO 2018: 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

1.    Zaproszenie Biskupa Bielsko-Żywieckiego do udziału w VI Pieszej Pielgrzymce do Łagiewnik: W poniedziałek 30 kwietnia br. z bazyliki w Bielsku-Białej Hałcnowie wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach. Dzieło to organizowane w tym roku już po raz szósty przynosi coraz większe owoce. Mówi o tym nie tylko rosnąca liczba uczestników pielgrzymki, ale przede wszystkim potwierdzają to świadectwa pielgrzymów. Zapraszam gorąco wszystkich, którym pozwala na to czas i kondycja do przemierzenia pielgrzymiego szlaku, tak, byśmy w czwartek, 3 maja br. mogli wspólnie uczestniczyć w Eucharystii przed Cudownym Wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego. Na czas przygotowań do pielgrzymki jej organizatorom i uczestnikom z serca błogosławię. †Roman PINDEL

2.    Zapisy na pielgrzymkę trwać będą do 8 kwietnia. Przyjmowane będą m.in. w Konkatedrze w Żywcu – szczegóły w „Głosie Floriańskim”.

3.    Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Udział w tym nabożeństwie może nam pomóc w podejmowaniu dobrych postanowień w okresie Wielkiego Postu.

4.    W poniedziałek Siostry Salwatorianki obchodzą dzień urodzin bł. Marii od Apostołów, założycielki Zgromadzenia.

5.    Wspólnota Służebnica Ducha zaprasza na spotkanie formacyjne „Głoszenie Ewangelii” we wtorek o godz. 19.00.

6.    W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Święto to jest pamiątką założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na Mszę świętą w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie rodziców.

7.    W piątek, 23 lutego, wspominamy w liturgii św. Polikarpa, biskupa i męczennika, ucznia św. Jana Ewangelisty. Prosimy o prowadzenie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00 – uczniów klas VI SP, o godz. 17.30 – Apostolstwo Dobrej Śmierci, o godz. 19.00 – uczniów klas III gimnazjalnych.

8.    W obliczu tragicznego przedłużania się sytuacji konfliktów w różnych częściach świata, Papież Franciszek zachęca do udziału w specjalnym dniu modlitwy i postu w piątek, 23 lutego w intencji pokoju.

9.    W przyszłą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

10.    W tym roku przypada 70. rocznica erygowania naszej parafii. Przygotowaniem do jubileuszu będą misje święte, które odprawimy w dniach 15 – 22 kwietnia br. W związku z tym nie będzie rekolekcji wielkopostnych. Misje święte przeżywać będziemy pod kierunkiem o. Marcina Ciechanowskiego, paulina z Jasnej Góry.