Dzień Skupienia w Parafii Św. Floriana w Żywcu Zabłociu w sobotę 15 kwietnia 2023 r.

Plan spotkania w Klubie „Papiernik” przy ul. Ks. Prał. S. Słonki 31
   9.00 - Modlitwa na rozpoczęcie w Klubie Papiernik
   9.15 – 10.30 Konferencja: Co to znaczy, że Bóg jest miłością?
10.30 – 10.50 Przerwa kawowa
10.50 – 11.45 Konferencja: Człowiek w relacji do Boga
12.00 – Msza święta w kościele Św. Floriana
13.00 – Obiad
14.15 – 15.00 Konferencja: Jak Bóg reaguje na nasz grzech?
15.00 -15.15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.15 – 16.30 - Konferencja: Co to jest łaska?
16.30 - 16.50 – Przerwa kawowa
16.50 – 17.30 Konferencja: Po co nam sakramenty?
17.30 zakończenie

Zapraszamy na dzień skupienia wszystkich, którzy poszukują odpowiedzi na ważne pytania dotyczące wiary, trudności w jej przeżywaniu, sensu życia, cierpienia... Spotkanie poprowadzi dr Magdalena Jóźwik, teolog z Archidiecezjalnego Centrum Formacji Pastoralnej w Katowicach.

Na katechezach Magdaleny Jóźwik można zmierzyć się z tak podstawowymi dla wiary pojęciami jak: Bóg, Trójca Święta, zbawienie, łaska, sakrament, grzech. Często źle przez  nas rozumianymi,  zapamiętanymi jako formułki z dzieciństwa, bez umiejętności odniesienia ich do życia. Zachęcamy do zmierzenia się w tymi ważnymi zagadnieniami.

Spotkanie odbędzie się w Klubie Papiernik w przyjaznej swobodnej atmosferze dialogu, z możliwością zadawania pytań.  Szczegóły i pogram spotkania w gablocie, na Facebooku oraz na stronie internetowej parafii.  Udział jest bezpłatny.

Magdalena Jóźwik - Doktor teologii dogmatycznej. Wykładowca w  Archidiecezjalnym Centrum Formacji Pastoralnej w Katowicach, gdzie organizuje też cykle spotkań edukacyjnych,  „Zapytaj o wiarę”, „Liturgika dla każdego”, „Duchowość dla każdego” oraz prowadzi podcast WIARYgodni. Wcześniej przez 5 lat pracowała w sekretariacie II Synodu Archidiecezji Katowickiej. Współpracuje z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego, Inicjatywą Missio w Gliwicach, diecezją gliwicką oraz krakowską, Prowincją Braci Mniejszych Kapucynów, "Gościem Niedzielnym”, radiem eM i portalami wiam.pl i WIĘŹ.pl.